Ženy - 15. 11. 2019

Ženy na cestách do Dubaje

Mnozí muži při cestách do zahraničí řeší své oblečení, kufry, na cestu něco pohodlného. Naposledy zkontrolovat doklady a dostatek cizí měny a hurá na letiště. Zatímco žena, pokud cestuje do zemí vyznávající islámskou víru, musí myslet na mnohem více záležitostí než-li právě muž. V současné době se zvyšuje zájem o cesty do Spojených arabských emirátů. Podívejme se na úskalí cestování žen například právě v Dubaji.
Důležité je si hned zprvu dát pozor na pravidlo nulové tolerance alkoholu. Pokud vám v letadle stevard nebo letuška nabídne alkohol, a vy si přece rádi na uvolnění při dlouhé cestě dáte říct, pak vám hrozí po přistání vysoká pokuta, pokud vám zjistí jakékoliv množství alkoholu v krvi. Trestným činem je i pořizování si záznamu nebo pouhé fotografování imigračního úředníka, se kterým vždy na letišti přijdete do styku.
Kladívko váhy
Oblečení muži vůbec řešit nemusí. Mohou nosit krátké kalhoty a tričko, a nikdo na ně divně nepohlíží. Žena naproti tomu, by měla nosit oděv zahalující ramena, dekolt, ale i kolena. Obuv by žena měla nosit plnou. Jinak se vystavuje možnosti dostat pokutu od mravnostní policie. Toto samozřejmě neplatí v případě, že se zdržuje v hotelových komplexech, avšak i zde platí, přímá úměra, čím jsou pravidla pro dress code daného hotelu přísnější, tím se hotel pyšní více hvězdičkami.
Bylo by ale bláhové myslet si, že všichni místní muži pravidla dodržují. Právě v hotelových komplexech loví své sexuální zkušenosti, díky dobrodružným povahám žen cestovatelek. Nutno podotknout, že jsou značně neodbytní. Zatímco se zde předpokládá, že žena před svatbou bude panna, což je zde i nepsaným pravidlem, muž si před svatbou užívá s kolika ženami jen chce.
Vždy je dobré přečíst si nějaké recenze, než se vydáme tam či onam, ale u islámských zemí, to platí dvakrát tolik. Byla jste zvyklá cestovat na vlastní pěst, koupit si letenku, zabookovat hotel, na místě si půjčit auto? Tady sice ženy už mají povoleno řídit auto, ale málokterá půjčovna, respektive majitel takové autopůjčovny s řízením žen souhlasí, a tak se může stát, že odejdete s nepořízenou.
Dubai lidé
Tamní mravností policie se zajímá i o další záležitosti, jako je žvýkání na veřejnosti, zvláště potom v Dubajském metru, které oproti tomu našemu jezdí vysoko nad zemí. Pod pokutou je zde zakázáno držet se za ruku s nesezdaným partnerem, anebo se s ním intimně veřejně projevovat například polibkem a hlazením.
Horší situace však může nastat, pokud se zde dostanete do problémů. Například budete-li okradena mužem. Zde žena potřebuje mít alespoň tří svědků, aby vyvážila slovo oponenta. V horších případech hrozí, že nařknete muže ze spáchání trestného činu. Sami se tak, ne vlastním přičiněním můžete dostat do potíží, kdy můžete při nejhorším skončit až ve vězení.
Přesto není třeba se cest do těchto exotických destinací obávat. I zde totiž platí jako všude na světě, že musíme dodržovat zákony té země, ve které se právě nacházíme.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress