Domácnost - 9. 11. 2019

Neplýtvejte zbytečně svým časem a energií. Pořiďte si sušičku

Venku je na pověšení prádla chladno, doma ale o sušák zakopáváte. Starosti kam s ním můžete hodit definitivně za hlavu. Stačí si pořídit sušičku nebo kombinovanou pračku. Že s jejím nákupem ještě váháte? Po přečtení následujících řádků nebudete.
 Šetřete svůj čas
Jako v bavlnce
 
Oblečení, které nevyžehlíte, je tvrdé, nepoddajné a skrčené. Proto si dáváte každý týden rande s žehličkou. Se sušičkou můžete trávit svůj volný čas tím, čím opravdu chcete. Prádlo už z ní měkké totiž vytáhnete. A pokud ho ještě teplé poskládáte a urovnáte do skříně, žehlením se zdržovat nemusíte. Váš oblíbený seriál můžete místo ve stoje od prkna sledovat z pohodlí gauče a se šálkem kávy v ruce. Nebo ušetřený čas a energii věnujte rodině.
 
Ani zápach, ani chlup
 
Nejen že sušička prádlo změkčí, ale dokonce jej zbaví i pachů. Ušetříte tedy nějakou tu korunu za nákup aviváže. Pokud si však bez její vůně prádlo neumíte představit, bude ji stačit jen pár kapek. Nehrozí ani hádka se sousedem, který si dopřává cigaretu na vedlejším balkoně, když vy máte na tom svém rozvěšené čerstvě vyprané oblečení. Prádlo navíc při sušení už nikdy nezatuchne.
Sušičky nabízí celou řadu programů. Vytáhnout z ní můžete pouze předsušené prádlo pro případ, že ještě plánujete oblečení žehlit. Po dvou hodinách už vytahujete oblečení zcela suché. Poskytují ale také krátké programy, které slouží především k odstranění pachů. Pokud si chcete obléct některý kousek, který ležel dlouho ve skříni, stačí ho na pár minut napařit a zápach typický pro skříně je rázem pryč. Stejným způsobem můžete ošetřit i bundu nebo kabát načichlý cigaretovým kouřem.
Vysoká teplota a filtr navíc prádlo zbavuje bakterií, prachu a pylů, proto se hodí do každé domácnosti s alergikem, astmatikem, ale i malými dětmi. Ocení ji také majitelé čtyřnohých mazlíčků. Oblečení je při sušení zbaveno všech zvířecích chlupů a nenajdete na něm žmolky.
plastové kolíčky
 
Dva spotřebiče nebo dva v jednom
 
Rozhodli jste se, že si sušičku pořídíte, ale váháte jakou? Jejich majitelé se obvykle dělí na dva tábory. Jedni jsou věrní dvěma samostatným přístrojům. Jiní naopak nedají dopustit na pračku kombinovanou se sušičkou. Ať už se rozhodnete pro kteroukoli variantu, nebudete litovat. Obzvláště teď v zimních měsících oceníte, že se v bytě či domě zbavíte vlhkosti ze schnoucího prádla. První věc, kterou si po koupi sušičky řekne bude, proč jsme si ji nepořídili dříve.
 

 

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress