Domácnost - 15. 11. 2019

Kdy začít s pečení vánočního cukroví?

Sice máme teprve listopad, ale ženy už pomalu začnou plánovat a organizovat Vánoce 2019. Možná byste řekli, že je na to příliš brzy, ale jsou věci, které pak nejdou naplánovat a uskutečnit v jeden den před Štědrým dnem. Jedná se například o pečení vánočního cukroví. Pokud například víte, že děláte pravidelně 10 druhů vánočního cukroví, budete muset začít péct s dostatečným předstihem, aby bylo vše hotové ještě před Štědrým dnem.
Vánoční cukroví

Mezi nejznámější české cukroví patří: linecká slepovaná kolečka, vanilkové rohlíčky, plněné ořechy, vánoční perníčky, pracny, ischelské dortíky, vosí hnízda, mokka kolečka, různé rumové a kokosové kuličky, ořechové košíčky, aj.

Nemůžete si myslet, že byste toto všechno napekli za jeden víkend nebo týden. Navíc spousta cukrátek se musí nechat dostatečně dlouho odležet, aby pak o Vánocích byla příjemně měkká. Je proto potřeba si naplánovat dokonalý plán, kdy budete vědět, kdy cca budete co péct, sepíšete si nákupní seznamy, aby Vám později nic nechybělo.

Pokud máte děti, nemůžete je o tuto tradici připravit. Pečení vánoční cukroví k Vánocům patří a je potřeba, aby to tak vnímaly i děti. Navíc Vám mohou se vším aktivně pomáhat a tím se plně ponoří do této kouzelné atmosféry.

Obvykle se začíná s perníčky, které potřebují nejdelší čas na změknutí a zároveň také nejdéle vydrží. Nakupte si všechny potřebné suroviny a označte si přesně den, kdy s pečením začnete. Tvorba dalších druhů se pak od tohoto okamžiku bude odvíjet.
Vánoční perníčky

Ideální dny, kdy je nejlepší začít s děláním vánočního cukroví je poslední, přelomový víkend mezi listopadem a prosincem. Navíc nám tam začíná i advent, takže se jedná doopravdy o kouzelnou atmosféru.

Pečení vánočního cukroví je velmi náročné a proto je nezbytné všechen čas si důkladně naplánovat, abyste měli jistotu, že vše včas stihnete.

Nenechte se hlavně ovládat stresem a vše vykonávejte v klidu a pohodě, protože všichni víme, že Vánoce jsou svátky klidu a pohody.

 

Copyright 2022 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress