Lifestyle - 20. 7. 2018

Tablety do bazénu

Do základní kategorie tablet do bazénů se řadí chlorové typy, které jsou známé a populární již řadu let. Můžeme mluvit o jakési klasické prevenci, která se již nějaké to desetiletí používá jako naprosto základní a stále fungující typ chemie. Pro udržení čisté vody můžeme používat různou chemii, avšak v mnohých lidech stále zůstává zakořeněná jako hlavní, právě tato.

ovoce na stolku

Jak jsme si již řekli, tablety do bazénu patří do základní kategorie přípravků používaných pro udržení optimální kvality vody.

osvícení bazénu

Co obsahují a jaké jsou jejich vlastnosti?

  1. Vysoká koncentrace chloru. – Jejich výhodou je zejména vysoká koncentrace chloru, který se při rozpouštění postupně uvolňuje do vody. Tím jak se rozpouští, tak vodu optimalizuje a stabilizuje. Díky vysokému obsahu chloru zůstane voda chráněná poměrně dlouhou dobu.
  2. V dnešní době obsahují nejenom chlor, ale také další účinné látky, které pomáhají udržovat vodu čistou, hygienicky zdravou, nezávadnou, bez řas a bakterií. – Účinné látky se přidávají do přípravku již při výrobě směsi. Pomáhají nejenom k udržení čisté vody, ale také z hygienického hlediska zdravé vody. Mohou napomáhat projasnění a mají další účinné složky. Multifunkční přípravky jsou možná o něco dražší, za to do vody už pak nemusíte přidávat spoustu dalších přípravků, které byste museli dokoupit zvlášť. Díky multifunkčním přípravkům máte vše v jednom.
  3. Snadné dávkování. – Sypké přípravky se musí odměřovat, ale u tohoto typu zkrátka vezmete jeden díl a hodíte do vody. Doporučuje se používat také dávkování pomocí plováku, přičemž všechny způsoby dávkování jsou velice jednoduché. Použití je vždy snadné a lehké.

vlasaté miminko

Údržba vody

Vodu není snadné udržet v optimálních podmínkách, proto je dobré provádět preventivně kontroly vody. Velice žádoucí je zjišťování nejenom hodnot chloru, ale také například pH, které by mělo být ve správných hodnotách. Jakmile tomu není, je potřeba to dát do pořádku, aby voda neuškodila našemu zdraví, naší kůži či tělu jiných plavců, kteří navštíví náš bazén.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress