Nezařazené - 24. 9. 2018

Vybíráme zahradní nábytek do pergoly

Nebudeme si nalhávat, že je to mnohdy pěkný oříšek a často se spíše volí podle cenové relace, než podle pohodlí a provedení. V nabídce je mnoho druhů materiálu, kterým můžeme náš příbytek obohatit. Dřevo, masiv, sklo s kombinací dřeva nebo železa, železný tvarovaný, ale populární je nábytek z banánovníku, přírodního nebo umělého ratanu, vodního hyacintu nebo bambusu. Důležité je pro výběr si stanovit, co od takového výrobku očekáváme, kde bude umístěn a hlavně jakým vlivům vystaven. Do uzavřené pergoly nebo terasy můžeme zvolit i náchylnější nábytek. Do volného, otevřeného prostoru bude lepší zohlednit, jak je to s materiálem. Dále by bylo vhodné ho sladit s druhem konstrukce, můžeme mít pergolu ze dřeva nebo hliníku, ale i je rozhodující. 
deka na křesle

Vyplétaný nábytek má své kouzlo

V podstatě konstrukčně vypadají všechny velmi podobně, přesto mohou mít jiný materiál a jeho původ nás může skutečně překvapit.
Banánový list – vyplétaná křesílka, pohovka se sedákem, opěrkou a područkami. Materiál může na chvíli překvapit, ale nemusíme se obávat. Banánové listy se nejprve svazují do provazců a potom se vplétají do konstrukcí nábytku, které bývají ještě vyztuženy ratanovým prutem. Dají se s nimi tvořit i zajímavé obrazce, například šachovnice.
zasklená zahrada
V žádném případě se nemoří, ale pouze lakují, tudíž je zachována jejich přírodní struktura.
Vodní hyacint – jak sám název napovídá, tak se jedná o vodní rostlinu a k výrobě nábytku se využívá pouze její stonek. Je odlišný od banánovníku svým povrchem, kdy je hladší a velmi jemný. Zpracování je velmi podobné, také se vyplétá do koster nábytku a ponechává v přírodní barvě.
Bambus – tak nábytek se z něho moc na zahradách nevidí, přesto je to materiál velmi odolný a téměř nezničitelný. Zajímavostí, že zde nenajdeme žádný kov a to ani ve spojovacím materiálu. Jednotlivá stébla bambusu se totiž spojují bambusovými kolíčky a ratanovými pásky. Ačkoliv je velice odolný, lepší je ho uchovávat v uzavřených pergolách, s deštěm se mu totiž nechce moc kamarádit.
pergola v kempu
Je v podstatě jedno, jaký materiál zvolíme, hlavní bude to, jak se nám na něm bude sedět, odpočívat a jak moc bude pohodlné.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress