Nezařazené - 7. 6. 2018

Na samotě u lesa


Chaty a chalupy blízko lesa
Máte-li rádi klid a pohodu, určitě zkuste ubytování na chatě nebo chalupě. Ty se většinou nacházejí na samotě nebo polosamotě, kde si užijete nejvíce výlety v lese. Majitelé nabízejí své chaty k dispozici jak v letních, tak v zimních měsících a většinou jsou plně vybaveny kuchyňkou, koupelnou, ložnicí a někdy i krbem. Není větší relax než si sednout večer u roubenky pod širé nebe a ugrilovat si u toho něco dobrého. Můžete tancovat i zpívat, nikdo Vás neuslyší. Na samotě u lesa se zalíbí i Vám, uvidíte.
balkon chalupy.jpg
Stanování v přírodě
Pokud máte raději přímý kontakt s přírodou a užíváte si spaní ve stanu se vším všudy, zkuste i tento typ dovolené. Zažijete při ní spoustu nečekaných zážitků a možná zahlédnete i nějaké lesní zvíře. Při stanování v lese si raději předem zkontrolujte, kde je možné Váš stan postavit, abyste se vyhnuli případné pokutě. Také při rozdělávání ohně buďte opatrní, většinou je v lese jakékoliv zapalování zakázané. Většinou je možné stanovat všude, kde není přímo vyznačen zákaz, přísnější pravidla platí jen v CHKO. Na tento typ dovolené určitě nezapomenete, vrátíte se trochu v čase a zpomalíte svůj životní styl na maximum.
táboření v lese.jpg
Spaní pod širákem
Pokud jste rozený dobrodruh a nevadí Vám překonávat překážky, určitě zkuste i bivakování. Je to vlastně spaní pod širým nebem třeba jen tak ve spacáku. Rozhodnete-li se strávit dovolenou poznáváním lesa a každý večer si ustelete pod stromem, nikdo Vám to nemůže zakázat.
dívka u stanu.jpg
Pozor si dejte jen CHKO, kde se musíte zdržovat jen na vyhraněných stezkách. Také si pohlídejte, abyste za sebou nezanechali odpad. Vždy si předem vyberte na spaní vhodné místo, které Vás uchrání i před případným deštěm. Když Vás ráno probudí vycházející slunce a zpěv ptáků, zapomenete rázem na všechny Vaše problémy. Jen si dávejte pozor na své osobní věci a počítejte s tím, že to bude při spaní trochu tlačit.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress