Mobil - 6. 5. 2022

Strach z telefonování

Mobilní telefony jsou součástí života každého z nás. Využíváme je úplně každý den k nejrůznějším způsobům. Někdo je používá spíše jako pomocníky při jejich práci, někdo je naopak používá spíše jako parťáky v jejich běžném životě, aby se mohl spojovat například se svou rodinou, přáteli či blízkými lidmi. Ovšem mobilní telefony jsou využívány taky jako zábavná část života, a to například kvůli jejich zábavným různým aplikacím či hrám. Nedílnou součástí mobilních telefonů je samozřejmě i telefonování. I když si to často ze začátku lidé ani neuvědomují, je spousta lidí, kterým je telefonování docela dost nepříjemné. Pokud jste jedním z těchto lidí právě vy, nemusíte se obávat. Není na tom nic zvláštního. Má to opravdu velká skupina lidí. Dnes si tohle téma společně rozebereme a něco málo si o něm řekneme. 

Muž s telefonem

Pokud vám není příjemné zvednout mobil a zavolat někomu úplně cizímu, nemusíte se děsit. Není na tom nic divného, je to naprosto normální. Tyhle strachy a paranoie z telefonování jsou uzpůsobeny tím, že si v hlavě představujeme nějaké paranoidní představy, které si často nepřipouštíme. První strachy, které nás můžou napadnout, jsou to, že člověku budeme špatně rozumět. Dále se v našem mozku můžou odehrává představy, jako že nevíme, jak například člověk vypadá, jak gestikuluje a jak se opravdu na druhé straně telefonátu chová. 

Mobil v rukách

Často strach z telefonování mají i ty osoby, které nemají sebemenší problém dojít někam do neznáma a začít komunikovat s jakýmkoli člověkem. Tohle je ovšem právě jiné v tom, že člověka vidíte na vlastní oči. Vidíte jeho chování, řeč těla a gestikulaci. Často může být právě tento strach z telefonování spojen i s tím, že při telefonování je vaší prioritou a jedinou zbraní mluvené slovo. Nemůžete si totiž pomáhat právě zmiňovanou řečí těla, gestikulací a tak dále. Vše závisí právě na vašem mluveném projevu. 

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress