Firmy - 14. 5. 2022

Milujete adrenalin?

Lidé mají rádi adrenalinové zážitky, i když každý si je může představovat zcela jinak, vždy je to něco, co nám přinese prvně husí kůži, možná pocit strachu, ale každopádně pocit napětí a posléze pocit uvolnění, štěstí a někdy i jen ten prostý pocit, že jsme to přežili. Klasickými adrenalinovými zážitky jsou skok padákem nebo bungee jumping. Ale lidem už tyto zážitky dávno nestačí. A takový let balonem, to už za adrenalin téměř nikdo nepovažuje.

motorka

Lidé se snaží neustále posouvat hranice svých možností, a tak se snaží o co nejhlubší ponory, snaží se vylézt na nejvyšší hory, s kyslíkovým přístrojem, nebo i bez něj. Snaží se o nejrůznější rychlostní rekordy, nejrychlejší jízdu autem, na motorce. Sjet na kole holou skálu, kde horolezec potřebuje cepíny. Skočit z vrtulníku přímo na svah a sjet ho na skialpech.

Lidé jsou neuvěřitelně vynalézaví a nezřídka jejich snaha o adrenalinový zážitek hraničí s nebezpečím až životu nebezpečným. Jak jinak si vysvětlit chování provazochodce, který svého času přešel bez jištění mezi New Yorskými dvojčaty? Těžko říct, co lidi nutí, aby podnikali adrenalinové zážitky, aby riskovali své životy jen pro ten pocit, pro tu chvíli, kdy se jim do žil vlije endorfin a zažijí neskutečnou euforii a pocit štěstí. Je však ještě jeden adrenalin, který můžete zažít, a přitom nemusíte riskovat vlastní život.

adrenalin

Viděli jste někdy film, ve kterém jsou záběry z burzy, kde se makléři přehánějí v koupi či prodeji akcí, zběsile koukají na tabuli, kde se mění čísla a kurzy, nikdo jiný kromě nich tomu nerozumí, ale ten adrenalin přímo sálá z vaší televize? No, kdo by to neznal? Obchodovat na burze, vyznat se v obchodování s komoditami, rozumět kurzům, akciím, všem finančním transakcím, to je svět, kde všichni bankéři riskují velké peníze, to je za mě ten největší adrenalin. I když, pokud nejde o život – však víte, jak to pokračuje.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress