Věda - 23. 8. 2022

Spekulace vědě

Baví vás věda? To mě ano a moc. Já už od malička jsem se zajímala o to, jak všechno vzniklo a proč. Taky si pamatuji na svou první skvělou knihu, která se jmenovala Proč se to děje a jak. Nevím, jestli tu knihu znáte, ale byla to opravdu perfektní kniha. Opravdu bych vám ji doporučila, abyste ji pořídili svým dětem. Taky bych chtěla říct, že díky této knize jsem se dozvěděla opravdu mnoho informací, na které mi třeba ani maminka nedokázala odpovědět. Takže jsem si řekla, že by to bylo asi perfektní, kdybych vystudovala nějakou vědeckou školu. Určitě by mě to bavilo. A vlastně vás by třeba nezajímalo něco, na co si nedokážete odpovědět?

Věda byla, je a bude.

Já si myslím, že opravdu každý člověk má několik otázek, na které by chtěla znát odpověď. Nebo vy jste výjimka? Zajímá vás něco? Co třeba UFO a mimozemská civilizace. Věříte na to? Myslím si, že ani kvalitní věda si s tím neví rady. Protože tohle jsou pouze spekulace, jestli vůbec mimozemská civilizace existuje. Co si o tom myslíte vy? Já osobně nevím. Já sice věřím na duchy, i když to věda taky nepotvrdila. Moje máma zase věří na UFO, i když to taky věda nepotvrdila. Tak čemu má měřit? Vím, že nikdo nikdy neviděl nic duchovského anebo mimozemského. Nebo možná ano, ale o tom nemusí ani vědět.

Věříte na jiný život?

A třeba odpověď na mimozemskou civilizaci je úplně tak jednoduchá, že si to ani nechceme připustit a hledáme stále v těch složitých otázkách, ve kterých ani hledat nemusíme. Většinou to tak bývá, že se snažíme něco hledat tam, kde ani nemusíme. Co kdybychom šli ve vědě tam, kde je na nejjednodušší cesta? Myslím, že to má něco do sebe, protože proč by se jinak říkalo, že v jednoduchosti je krása. Možná to má něco společného i s vědou. Vím, že tady polemizuji, ale baví mě to. A vy věříte vědě napevno nebo taky máte nějaké pochybnosti? A co vás baví na vědě?

Copyright 2023 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress