Nezařazené - 2. 7. 2021

Sledování času nás v mnohém omezuje

Jistě se vám několikrát za den stane, že vaši pozornost a myšlenky věnujete hodinám, kterých čas sledujete jako diví. V případě, že se přistihnete při této činnosti více, než je to obvyklé, zřejmě vám v životě něco schází a čas vás možná i v něčem omezuje.

člověk u hodin

Stereotyp jako ukazovatel času

Máte pocit, že se každý den točíte v jednom bludném kruhu a děláte ty samé věci pořád dokola? Pravděpodobně žijete stereotypním životem, ve kterém děláte každý den, v tu samou hodinu, pořád všechno stejně. Díky příliš velké pozornosti, kterou věnujete sledováním času, si svůj život neřídíte sami, ale vaše návyky s něm hrají hlavní roli.

Kromě jídla, které si nedáte jindy, než v přesně určenou dobu, si také hlídáte režim vašich zlozvyků. Kolikrát se stane, že si kuřáci jdou zapálit jejich cigaretu jen z toho důvodu, že uplynula hodina od ty předešlé. Jestli je to i váš případ a řídíte se dle hodin, které vám určují to, co máte dělat, je nejvyšší čas, změnit to!
hodiny s nožičkami

Povinnosti, které si díky času hlídáte

Být v obraze o tom, kolik je momentálně hodin a kolik máte ještě času na to, abyste stihli neodkladné záležitosti nebo se jednoduše přesunuli na určené místo, je v tomto případě přirozené. Neustálým sledováním pohybujících se ručiček na hodinách, si však můžete (i když nechtěně) v sobě vyvolat pocit stresu, napětí a vyčerpání.

Ženy, které jsou doma na rodičovské dovolené, by o tom věděly vyprávět své. Jejich denní a prakticky i noční režim je omezený na několik aktivit, které si musí díky tomu, aby bylo jejich dítě spokojené, pořád hlídat. Ať už se jedná o kojení, přípravu jídla, uklízení, procházky s dětmi a jejich aktivity, které jim pomůžou prožít den plný zážitků, pořád se musí ohlížet na to, kolik mají času a jak si ho rozvrhnout k tomu, aby vše stihly.

Neupínejte však veškerou vaši pozornost díváním se na to, jak vám čas v průběhu dne utíká. Užívejte si chvíle, které prožíváte v daný okamžik, nehledě na to, kolik je hodin a kdy váš den už skončí.

Copyright 2022 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress