Nezařazené - 7. 6. 2023

Darování peněz

Je mnoho způsobů jak používat peníze. Můžeme s nimi platit, spořit je na budoucí výdaje. Nebo je možné dát je někomu jako dar. Umění dávat peníze znamená, nechat odpovědnost za jejich užívání obdarovanému. A to i v případě, že je použije způsobem, jaký se nám nelíbí. Máme totiž tu možnost, dopředu si rozmyslet, jestli by nebyl jako dárek vhodnější třeba poukaz na masáž.
pětistovka s mašlí
Rozmyslet si dopředu, zda je vhodné obdarovat druhého penězi, však není otázka jen jejich budoucího užití. Je také zapotřebí uvědomit si, že pokud se nám podaří zjistit, co si námi obdarovávaná osoba skutečně přeje a podaří se nám jí to sehnat, zapůsobí to na ni mnohem více, než bankovka v obálce.
Proč tedy vůbec dávat peníze jako dar, když se může stát, že je obdarovaný člověk použije špatně, nebo se dokonce urazí tím, že se o něj dostatečně nezajímáme? V čem spočívá hodnota darovaných peněz? A komu se vůbec takový dar hodí?
stovka s mašlí
Peníze jsou pro nás hodnotnější tím více, čím méně jich máme. Tedy pokud někomu chceme dát jakýkoli finanční obnos, měl by to být takový člověk, který má peněz málo. A čím méně jich bude mít, tím více si našeho daru bude vážit.
Těžko by člověk dával jednu korunu někomu, kdo jich má miliony. Bylo by to nošení dříví do lesa. Ale obdarovat korunou jiného, který má prázdnou peněženku, je hřejivý pocit ohně u krbu za kruté zimy.
Dávat peněžní prostředky je umění, které může učinit svět šťastnějším. Není jich na to zapotřebí příliš mnoho. Pokud máme strach, že je někdo použije špatně, můžeme je věnovat i prostřednictvím dobročinných organizací.
dvoustovka s mašlí
Ale hodí se peněžní dary pro potěšení našich blízkých?
Pokud nevíme, co si skutečně přejí, je to rozhodně lepší možnost, než jim zaplatit drahou dovolenou, na kterou ani nepojedou, nebo si ji pořádně neužijí. Dáváme jim tak totiž možnost, zaplatit si, za co si skutečně přejí zaplatit. Pomůžeme jim tak splnit jejich skutečná přání.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress