Domácnost - 16. 1. 2021

Mobilní dřevěné domy doporučujeme nejprve prohlédnout ve vzorovém objektu

Na mobilních dřevěných domech top-mobilnidomy.cz oceníme především jejich přijatelnou cenu a překvapivě dlouhou životnost. K těm pozitivním vlastnostem však patří i útulné vnitřní prostředí a nízké provozní náklady. Pochopitelně i pobyt v přírodě, nejčastěji na rekreačním pozemku a tím pádem i pozitivní zdravotní vliv, což je v dnešní stresující době poměrně zásadní.

čajová siesta

Útulné prostředí – jediné, co vám můžeme doporučit, je prohlédnout si vzorový objekt na vlastní oči. Pak teprve můžete pronášet soudy, zda na vás působí prostředí celoročně obyvatelné dřevostavby stísněně, nebo naopak útulně. Vnitřní dispozice a rozměry domů však odpovídají ergonomii, která je srovnatelná s interiérem bytů v bytových domech, a co víc, tyto objekty se vytváří v podobné koncepci, která je typická pro nízkoenergetické pasivní stavby. Jde tedy především o to, že dům není postaven z klasického zdiva, ale z dřevěných či kovových nosníků, dřevěných obkladů a izolačních materiálů.

sedmikrásky na zahradě

Několik typů velikosti, členění a vnitřní dispozice – mobilní dřevostavby se montují podle několika vzorových projektů a liší se jak velikostí, tak i dispozičním řešením obytného prostoru. Můžete se tedy rozhodnout podle toho, který z nich vám vyhovuje. Výhodou je rovněž individuální přizpůsobení montáže dle vašich požadavků z hlediska vytápění a využívání inženýrských sítí. Někteří majitelé spoléhají na plynovou a vodovodní přípojku či elektrokotel, jiní lidé upřednostní soběstačnost a nízké provozní náklady u vlastní studny, fotovoltaických panelů a solárních kolektorů, vaření na propan-butanu a vytápění dřevem.

Zahrada, terasa, pergola, altán, přístřešek – tohle vše povyšuje komfort bydlení nad úroveň městských bytů, uvnitř domu totiž budete trávit nejvíce času v zimě, ale od jara do podzimu můžete využívat i zahradních staveb, uzavřených či otevřených teras a pergol a pochopitelně vlastní zahrady okrasné i užitkové. A právě v tomto období si lidé nejvíce uvědomí rozdíl mezi bydlením v městské zástavbě a v klidném prostředí venkova či rekreační oblasti.

Copyright 2022 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress