Firmy - 16. 11. 2020

Vozík připojený na tažné zařízení může způsobit i nehodu

O šikovnosti tažného zařízení https://www.amsa.cz/Tazne-Zarizeni-3691 jistě nikdo nepochybuje. Je to jedno z nejčastěji poptávaných příslušenství, a to jak na nových vozech, tak i dodatečně montované. Mít jej k dispozici, znamená mít v záloze možnost kdykoli připojit přívěs nebo vozík, a přepravovat s ním náklad na chalupu, stavební materiál, zahradní techniku, nábytek i domácí spotřebiče. S vozíkem se můžete i přestěhovat, pokud vám to dovolí jeho rozměry a nosnost.

obytný přívěs

S vozíkem se ale také musí umět jezdit, největší problémy dělá řidičům couvání a odhad vzdálenosti, ale to není vše. Špatné zkušenosti mají lidé, kteří přeceňují svoje schopnosti a naopak podceňují, co jízdní souprava v takovém případě dokáže.

Jízda s přívěsným vozíkem

I prázdný vozík dokáže pořádně s autem zacloumat, stačí si prohlédnout různá instruktážní videa, abyste si uvědomili, že auto s vozíkem nepatří na závodní dráhu. Příliš rychlá jízda, prudké manévrování, ostře řezané zatáčky, styl brzda-plyn, to vše vás může navést do pořádného maléru. Rozhodně nic nepokazíte, pokud pojedete pomalu, a předjíždění odložíte na jindy. Jízda s vozíkem vyžaduje hlubší vykrojení nájezdu do zatáček, velmi plynulé řazení, včasné podřazování v terénních zlomech, výpomoc brzdění motorem, kdy na chvíli ulevíme brzdové soustavě, a samozřejmě zdravý selský rozum ohledně nákladu a jeho umístění.

obytný karavan

Jak umístit náklad – některé řidiče to svádí pokládat náklad k zadní části vozíku, co nejdále od auta, má to logiku v tom smyslu, že je zadek vozíku lépe přístupný, než jeho přední část. To však posouvá těžiště jízdní soupravy směrem vzad a ztěžuje to manévrování a zhoršuje jízdní vlastnosti. Má to být přesně naopak – posunout těžiště co nejblíže k vozidlu, umístit tam nejtěžší a nejvíce objemné předměty. Náklad vzadu dokáže auto rozhýbat do stran a vozík může vyjet mimo jízdní pruh do protisměru, nebo k okraji vozovky, a zavinit i vážnou dopravní nehodu.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress