Firmy - 17. 1. 2021

Jeďte na Jižní Moravu!

Česká republika je místem, kde se nachází opravdu nespočet nádherných přírodních inscenací. Naše zem je jednoduše velmi krásná krajina, na kterou můžeme být opravdu hrdí. V zásadě je jedno, zda vyrazíte do jižních Čech, nebo do Slezska. Každá krajina je specifická a nádherná něčím jiným. Pokud tedy stále nemáte procestovanou naši zemi křížem krážem, děláte opravdu obrovskou chybu!

zralé víno

My vám dnes přinášíme skvělý tip na lokalitu, kterou byste určitě měli navštívit! Ptáte se, o jakou část naší země se jedná? No přeci jižní Morava!

Jižní Morava je naprosto specifický kraj, který je pokrytý řadou rybníku, lesů a především vinic. Určitě tak neprohloupíte, pokud se rozhodnete letos na dovolenou vyrazit právě sem.

Využít můžete například ubytování Mikulov. Mikulov totiž leží přímo v samém srdci této nádherné oblasti. Můžete tedy odtud vyrazit na nespočet nádherných výletů.

dlouhá vinice

Prvním místem, kterou byste měli určitě navštívit, jsou Věstonice. Jedná se o malou obec, ve která byla před řadou let nalezena Věstonická Venuše. Jedná se tak nejen o velmi krásný výlet so srdce Moravy, ale i poučnou stezku, ze které se především děti mohou naučit mnoho nového.

Další oblast, kterou byste určitě neměli minout je Chráněná krajinná oblast Pálava. Jedná se opravdu o krásnou panenskou přírodu, ve které naleznete mimo jiné i zříceniny dvou hradů. Pokud se tedy na tento kopec rozhodnete vystoupat, určitě budete nadšeni velmi krásnou procházkou a klidem, který zde panuje.

Kromě přírodních inscenací se v této oblasti vyskytuje i celá řada kulturních památek. Jednou z nejznámějších je Znojemské vinobraní. Jednou do roka se na tuto akci sjedou lidí z celé republiky a společně oslavují hojnou úrodu vína. Pokud jste tedy nadšencem vína, burčáků a tradičních lidových památek, určitě si tuhle akci nesmíte nechat ujít!

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress