Firmy - 19. 9. 2021

Levné ubytování v Českých Budějovicích jako tip pro tuzemskou rekreaci

Covid-19 docela zamíchal kartami v naší společnosti a pozměnil rozhodovací procesy z hlediska výběru způsobu trávení dovolených a volných víkendů. V jednom zdroji na webové mediální scéně se uvádí, že v roce 2021 se ve srovnání s předchozím obdobím zvýšil počet návštěvníků tuzemských turisticky atraktivních lokalit natolik, že např. v Posázaví byla takříkajíc „hlava na hlavě“, a že v jiných letech tu potkáváte spíše starousedlíky či víkendové chataře a chalupáře.

přehrada Lipno

Prozíraví lidé tento postup předvídali, ostatně to nebylo tak obtížné vzhledem k tomu, že vycestování do zahraničí provázela řada komplikací, a ruku na srdce – komu by se chtělo trávit dovolenou tak, aby vás někdo omezoval. Toužebně očekávané volno přece nechcete prožít v sevření nějakými předpisy a nařízeními, když si jej můžete užít svobodně a bez omezení.

Jak to bude s dovolenými v tuzemsku v nadcházejících letech

Na tuto otázku neznáme přesnou odpověď, ale můžeme odhadovat, že počet zájemců o tuzemské pobyty poroste a výrazně se nesníží. A pokud se snížení zájmu neprojeví ve zmiňovaném Posázaví, na Českobudějovicku patrně rovněž ne. Co je v tomto regionu tak zajímavého a proč si zajistit levné ubytování v Českých Budějovicích a okolí.

Památky – milovníci historie a architektury zaplesají, neboť kromě budějovického centra vás zvou na prohlídku zámek Hluboká nad Vltavou, zámek Český Krumlov, zámek Třeboň, hrad Nové Hrady, Rožmberk nad Vltavou a Stráž nad Nežárkou.

zámek Hluboká nad Vltavou

Vodáctví – ubytování v penzionu nedaleko budějovického centra je výhodné pro vodáky, kteří se vypraví splout Vltavu z Vyššího Brodu do Českých Budějovic, a výpravu po Vltavě spojí např. s cykloturistikou.

Cyklistika – tento sport má na jihu Čech zelenou, je tu několik stovek cyklotras, zaměřených na prohlídku přírodních krás, které patří k nejkrásnějším v celé Evropě. Namátkou vyjmenujme horní tok Lužnice, suchdolské a veselské pískovny, Novohradské hory, údolí Vltavy a Malše, Blanský les s Kletí anebo přehradu Lipno od Nové Pece až do Loučovic a k Čertově stěně a Čertovým proudům.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress