Žena - 17. 9. 2021

Aby žena byla dámou

Zatímco kdysi byly role pevně dané, muži pracovali, a ženy se staraly o domácnost, rodinu a o sebe, nyní je vše jinak. To ovšem neznamená, že by žena měla přestat být dámou. Mnoho žen se totiž kvůli povinnostem v práci a doma zapomíná starat o sebe, a časem pak působí unaveně, zpustle, a chybí jim právě to, co z nich dělá ženy. Když pak muž potká opravdovou dámu, nestačí se divit. Jak tedy nabýti ženskosti, a stát se znovu dámou?

žena na schodech

Péče o vzhled

Péče o vzhled nezávisí na penězích, nebo čase. Není nutné každý týden prosedět tři hodiny u kadeřníka, a utratit polovinu výplaty za drahé zkrášlovací produkty. Stačí se jen zamyslet, a vše si správně rozvrhnout. I levnější oblečení může vypadat dobře, a skvěle sedět. Vytahané tepláky, nebo vulgárně krátké sukně nepůsobí důstojně, elegantně, ani hezky. Každá žena by měla nosit právě takové oblečení, které svědčí její postavě, a nejen že v něm dobře vypadá, ale také se v něm dobře cítí. Co se vlasů týče, chce to jen najít slušivý sestřih, používat po mytí kondicionér, a každé ráno věnovat pět minut tomu, aby účes seděl, jak má. Umaštěný culík nikdy neudělá dobrý první dojem. Co se líčení týče, zde platí, že více je někdy méně. Make-up je tu od toho, aby zakryl kruhy pod očima, zvýraznil přednosti, a skryl nedokonalosti. Vyzývavé oční stíny v křiklavých tónech působí směšně, a lacině. Přirozenost, a upravenost jsou hlavními doménami každé dámy.

žena s bicepsy

Chování a vystupování

Ačkoliv na to mnoho žen zapomíná, slovník je to, čeho si u vás lidé všimnout. Skvělá slovní zásoba působí dojmem vzdělanosti, a jakési úrovně, zatímco nadměrné používání vulgárních výrazů dodá dojem nízké inteligence, a špatné schopnosti vyjadřovat své myšlenky. Dále pak jde o způsob držení těla, kde platí staré dobré pravidlo – zatáhnout břicho, a narovnat se. Je až k neuvěření, jak moc to ženskou postavu pozmění. Dáma také nikdy na nikoho nekřičí, nerozčiluje se kvůli malichernostem, a nesměje se po vzoru hyeny na celé kolo, až jí z nosu lítají nudle. 

Zkuste si někdy zajít do dobré restaurace, a všimněte si, když vejde do dveří opravdová dáma. Všechny oči se na ni rychle upřou, ale ne proto, že by svým zjevem, či chováním šokovala, zkrátka proto, že působí jedinečně.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress