Výrobky - 19. 11. 2019

Krása adventního čekání

Někdo jsme trpělivý, někdo méně, ale zaručeně všichni rádi očekáváme příjemné věci. Nejlépe dovedou ocenit očekávání děti. Pokud jim ještě trošku toto očekávání zpestříme malinkou sladkostí nebo nějakým malým dárečkem, je všechno hned veselejší.
            Jistě, je spousta možností v obchodech, kde si můžete vybrat adventní kalendář podle ceny i druhu, ale to správné kouzlo mají věci vyrobené. Koupit, dovede každý, ale vyrobit….Výrobek již stojí čas, trpělivost a fantazii. Ale v momentě, kdy uvidíte jiskřičky překvapení v očích vašich dětí nebo blízkých, zjistíte, že vaše námaha stála za to.netradiční adventní věnec.jpg
 
Adventní kalendář
 
            K vyrobení adventního kalendáře na drobné dárečky nebo sladkosti budeme potřebovat především hodně fantazie. Můžeme použít starou krabici, kterou slepíme do tvaru adventního kalendáře prodávaného v obchodech. Krabici si rozdělíme na dno a horní část. Obě části rozdělíme rovnoměrně nebo podle svého, na různě veliké čtverce, obdélníky nebo jiné tvary. Do spodní části přilepíme pomocí tavné pistole, do namalovaných tvarů, drobné dárečky nebo sladkosti (ideálně v obalu, aby odstraňování z krabice bylo snadnější). Na přilepené předměty položíme horní část tak, aby se tvary překrývaly a kolem obou ploch použijeme lepící pásku, aby nám kalendář držel při sobě.
            Další, již poněkud složitější možností, je vytvoření malých sáčků nebo botiček, či jiných tvarů (dle fantazie), které můžeme popsat čísly a vyplnit opět drobnostmi v podobě dárečků nebo sladkostí. Vše můžeme zavěsit do pokoje na provázek nebo opět přilepit na obarvenou krabici. Nápaditosti se meze nekladou.
            Potom už jen stačí každý den otevřít jedno okýnko nebo otevřít jeden sáček s překvapením a sledovat nadšení z dárečku.něco pro děti.jpg
 
Adventní věnec
 
            Krásu Vánoc si můžeme přiblížit i vyrobeným adventním věnečkem, kdy každou adventní neděli zapálíme jednu svíčku, jako připomínku, že Štědrý den se již blíží.
            Tradičně se adventní věnečky vyrábí z polystyrénového nebo jiného podkladu ve tvaru věnce, který se ozdobí větvičkami smrků nebo jiných druhů jehličnanů a přidají se svíčky spolu s doplňky dle vlastních představ. Proč ale zůstávat u tradic. Je tolik možností, jak oživit stále se opakující výzdoby. Dříve se vyráběly adventní věnce, které se zavěsily nad stůl, kde se rodina každodenně setkávala u jídla.
            Věnec byl tak symbolem společného svazku a souznění. Symbolem rodiny, která má držet pohromadě a alespoň jednou za den se společně sejde u stolu a sdílí své zážitky z celého dne.
            Můžeme také využít odkrojků dřeva, které za pomoci tavné pistole a několika hřebíčků změníme k nepoznání a celý výsledek vnese kousek přírody do domu. Stejně tak můžeme využít pevné kůry, kterou vyplníme mechem a na něj přidáváme svíčky a ozdoby podle své fantazie. Můžeme využít i staré a méně používané (nebo i nové) vánoční ozdoby, které za pomoci tavné pistole slepíme do tvaru kruhu nebo jen podélně a na ně následně přidáváme opět svíčky a dekoraci.
            Stačí se chvilku zamyslet a můžeme vytvořit něco nového, zajímavého a přitom krásného.

Copyright 2022 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress