Domácnost - 16. 11. 2020

Jsou celoroční mobilní domy vhodné i pro naše podmínky?

Mnoho lidí přemýšlí, kde se nakonec usadí. Snaží se proto najít ten ideální dům či byt, nebo alespoň takový, který by se tomuto ideálu co nejvíce blížil. A není divu, koneckonců není nic lepšího, než klid a bezpečí svého domova.

Ovšem zdaleka ne všichni to tak cítí. Jsou lidé, kteří se nechtějí usadit. Raději cestují, ráno vstávají s tím, že neví, kde večer složí hlavu. Ovšem zdaleka ne každý si může tento životní styl dovolit. Přesto existuje možnost, jak jej udělat mnohem dostupnějším.

karavan1

Tím, co nám pomůže, je karavan, zvaný také mobilní dům. V podstatě se jedná o přívěs, který může mít nejrůznější tvar či velikost. Ten obsahuje prakticky vše, co k běžnému životu potřebujeme – elektřinu, teplou vodu, toaletu, i potřebný nábytek.

Trend života v takovýchto obydlích je poměrně rozšířený ve Spojených státech Amerických. Odtud se pomalu dostal i k nám. Jenže u nás narazíme na menší problém. Vzhledem k velikosti USA je totiž poměrně jednoduché odjet na zimu na jih, kde teploty příliš neklesají. Takovou možnost u nás příliš nemáme, tedy pokud chceme zůstat v naší zemi, což může být nutné například z pracovních důvodů.

karavan2

Otázkou tedy je, zda existují celoroční mobilní domy, které by byly vhodné i do našich klimatických podmínek. Nesmíme totiž zapomenout, že ačkoliv za horkého léta může teplota stoupnout až k 40 stupňům celsia, v zimě na některých místech klesne i na -30. A v obou těchto extrémech by vám mělo být ve vašem obydlí relativně příjemně. Avšak jak v tomto případě obstojí karavany?

Zde záleží samozřejmě na druhu a typu, ale ty nejkvalitnější můžeme bez problému obývat po celý rok. Jen musíme mít na paměti, že v zimě jej bude třeba vyhřívat, a to bude stát peníze. Nejedná se tedy o nic levného.

Jak je vidět, tento životní styl rozhodně není pro každého. Záleží pak jen na vás, co si zvolíte. Jen vše předem dobře rozvažte, ať nakonec nelitujete.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress