Auto - 7. 11. 2019

Dostupné elektromobily v České republice

Nissan Leaf


Zatím nejoblíbenější a nejprodávanější elektromobil u Čechů je Nissan Leaf. Zákazníci na tento model stojí dlouhé řady, neboť poptávka je vyšší než nabídka a nestíhá se vyrábět. Cena pro Českou republiku je kolem 950 000 Kč. Dojezd na jedno nabití je až 385 km. ¨


Elektromobil se vyznačuje různými způsoby nabíjení. Jedním ze způsobu, je dobití z pohodlí domova, kdy dochází k propojení kabelu a obyčejné zásuvky. Propojovací kabel je příslušenství k vozidlu, které je součástí prodejní ceny. Mezi další možnosti nabíjení jsou přes dobíjecí stanice veřejné nebo přímo u prodejců tohoto vozidla, které jsou dostupné po celé Evropě.
elektromobil Nissan Leaf

Tesla

Elektromobil automobilky Tesla patří k nejdražším, který se nabízí na českém trhu. První byl vyroben v roce 2008 a v dalších letech jejich produkce rychle stoupala. Zákazník má na výběr z více než jednoho modelu, počáteční cena základního modelu začíná na 1 300 000 Kč u luxusnějších vozidel i 1 800 000 Kč. Velmi pozitivní je dojezd na jedno nabití, až závratných 640 km.

BMW i3

Elektromobil z materiálu, který je recyklovaný. Jedná se o vozidlo s dojezdem na jedno nabití kolem 200 km. Téměř o polovinu méně, než u nejprodávanějšího českého elektromobilu Nissan Leaf, přesto cena začíná na 1 000 000 Kč.

dobíjecí stanice 

Ostatní elektromobily v České republice

Mezi další elektromobily dostupné v České republice můžeme řadit Volkswagen e-Golf. Toto vozidlo bylo vyhlášeno v roce 2018 za ekologické auto a je také nejprodávanější na světě. Dojezd na jedno nabití je asi 300 km.


Od stejnojmenné značky je dále model Volkswagen e-UP, který je typický pro městskou dopravu s dojezdem na jedno nabití okolo 130 km.


Poměrně novinkou je elektromobil Hyundai Ioniq Electric, který se vyrábí se od roku 2014 s dojezdem na jedno dobití okolo 280 km.


Dále jsou na trhu Škoda Citigo e iv, Kia Soul EV, Mercedes-Benz B ED.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress