Mobil - 25. 9. 2019

7 funkcí Androidu, o kterých jste možná nevěděli

Android je docela intuitivní operační systém, ale existují funkce, které dokáží ulehčit práci, a přitom o nich většina uživatelů neví.

1.       Rychlé zkratky

Tlačítka rychlého nastavení nabízejí praktický způsob, jak upravit některé funkce systému Android. Jedná se o ikonky v horní části notifikační roletky. Když na ikonkách podržíte prst, dostanete se na příslušnou nabídku přímo do Nastavení. Můžete tak upravovat nastavení jednotlivých funkcí místo jen obyčejného vypnutí nebo zapnutí.

telefon s Androidem

2.       Zkopírování textu přímo v přehledu multitaskingu

Díky této funkci z Androidu 9 Pie můžete snadno kopírovat text z jiných aplikací, aniž byste je museli otvírat. Například, když vám přijde SMS s ověřovacím kódem, nemusíte se přepínat do aplikace zpráv a kopírovat kód tam, ale stačí otevřít přehled všech otevřených aplikací, tam zkopírovat potřebný text a rovnou ho vložit do aktivní aplikace.

 

3.       Klávesové zkratky aplikací přímo na ploše

Podržte prst na ikoně aplikace na ploše a pokud to aplikace podporuje, zobrazí se kontextová nabídka s často používanými položkami. Opravdová zkratka, která dokáže ušetřit spoustu času s otevíráním aplikace a hledáním položky v menu.

Například WatsApp, dokáže pro poslední použité kontakty vytvořit zástupce na ploše. Google Mapy zase podporují přidání celé trasy přímo na plochu.

4.       Rychlé přepínání mezi dvěma posledními aplikacemi

Přepínejte dvě naposledy použité aplikace ve zlomku vteřiny. Dvojitým poklepáním na tlačítko posledních aplikací se rychle přepnete do předchozí aplikace bez nutnosti ji vybrat ze seznamu.

 

5.       Co je to za písničku?

Telefony s Androidem nabízejí v základu funkci pro rozpoznávání hrané písničky. Jde o widget, který si můžete přidat přímo na plochu. Nestane se tak, že byste propásli hranou skladbu, protože nemůžete najít správnou aplikaci, otevřít ji, a ještě vybrat požadovanou možnost. Telefon často rozpozná hranou píseň i v poměrně hlučném prostředí.

 

6.       Nastavte si zobrazení libovolného textu na zamykací obrazovce

Tato funkce se hodí pro lidi v případě, že ztratíte telefon. Systém Android totiž umožňuje nastavit sdělení, které chcete zobrazit na zamykací obrazovce. Takže si můžete na zamykací obrazovku přidat například kontaktní údaje pro případného nálezce vašeho mobilu. Není třeba dodávat, že nálezce musí být poctivý…

focení telefonem

7.       Skrytí obsahu oznámení na zamykací obrazovce

Oznámení na zamykací obrazovce jsou skvělá pro rychlý náhled, na jejich základě se rozhodnete, jestli upozornění vyřídit hned nebo může počkat. Některé notifikace ale mohou obsahovat citlivý obsah, který by neměl vidět nikdo jiný než vy.

Aby se nestalo, že kolega zahlédne lechtivou SMS od partnerky, když u vašeho stolu řešíte pracovní záležitosti, umožňuje Android skrýt obsah oznámení na zamykací obrazovce. Teprve po odemknutí zařízení, ať už tahem nebo pomocí biometrických údajů (otisk prstu nebo rozpoznání obličeje), bude obsah viditelný v roletce oznámení. 

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress