Domácnost - 25. 9. 2019

Citron, pomocník v domácnosti

Pokud bychom se měli zamyslet nad dnešní dobou, je velice moderní být takzvaně „eco- friendly“. Pro ty, kteří o tom ještě neslyšeli, jedná se o soubor způsobů a návyků chování, kdy se snažíme být šetrní k naší planetě.
Pokud i vy, sympatizujete s tímto názorem, máme pro vás dobrou zprávu. Velká část domácnosti, se dá vyčistit například pouze pomocí citronu. Máme tu pro vás skvělý, rychlý a efektivní způsob, jak pomocí páry vyčistíte mikrovlnou troubu od nepříjemných pachů a mastnoty.
rozkrájený citron
Čištění mikrovlnné trouby pomocí páry
Jak již bylo zmíněno, pomocí klasického citronu, vyčistíte kde co, a to i mikrovlnnou troubu. Dělali jste si v mikrovlně například popcorn a nyní se nemůžete zbavit nepříjemného zápachu či mastnoty? V tom případě zpozorněte, tohle čištění je přímo pro vás!
Budete potřebovat:
·         dva citrony
·         1 litr vody
·         hluboká miska/talířek, který je možné umístit do mikrovlnné trouby
Postup:
Do misky nalijeme vodu. Následně z jednoho citronu šťávu vymačkáme a nalijeme do vody. Druhý citron nakrájíme na malé části a také vložíme do misky. Poté celou misku umístíme do mikrovlnné trouby a začneme ohřívat. Ohříváme tak dlouho, než začne voda vařit. Poté pokračujeme v ohřívání cca další minutu. V troubě by se měla vytvořit pára. Následně necháme dvířka ještě chvíli zavřené. Poté vyjmeme talířek a troubu vytřeme houbičkou. Tímto způsobem, budeme mít uklizeno za chvilinku. Nemusíme troubu složitě a zdlouhavě drhnou jarem (který mimochodem není příliš šetrný k naší přírodě).
citron s vodou
Citron může být dobrým pomocníkem například i při čištění dřezu. Udělejte si citronový roztok (podobně jako v předešlém návodu) a nastříkejte jej rozprašovačem do dřezu. Možná budete až překvapeni, jak obyčejný citron skvěle rozpouští vodní kámen! Čas, který ušetříte, můžete věnovat například dětem, příteli či domácím mazlíčkům.

Copyright 2022 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress