Nezařazené - 15. 5. 2019

Nedoceněná místa v Česku, které stojí za to navštívit

České Švýcarsko, Karlštejn, Krumlov. Rádi vyrážíte na výlet po Česku, ale nápadů kam vyrazit stále ubývá. Nebo se vám naopak nechce, protože víte, že byste se museli tlačit davem turistů? Pak je následující článek určený přesně pro vás. Našli jsme pro vás několik míst, která sice nejsou tak známí jako výše zmíněné, ale rozhodně při jejich návštěvě nebudete litovat.
 radost z hor
·         Okolí řeky Doubravy
Vysočina je kraj, který jistě stojí za povšimnutí. Působil zde slavný architekt Jan Blažej Santini, a tak jeho stopy najdete téměř v každé vesnici. Zelená hora je už trochu okoukaná, přitom stačí maličko popojet a dostanete se do samého srdce údolí řeky Doubravy. Nadchne vás nádherně průzračná voda, kde můžete i nyní spatřit tolik ohrožené raky, vysoké skály a malebné cestičky, které vás dovedou až do nedaleké Chotěboře, kde můžete navštívit místní pivovar.
 
·         Zřícenina hradu Frýdštejn
Český ráj si zamilovat snad každý, kdo měl alespoň jednou možnost ho navštívit. A to nejen proto, že zde najdete hned několik hradů a zámků. Typicky byste se možná vydali na Bezděz nebo Trosky a přitom jen kousek dál stojí zřícenina hradu Frýdštejn, který vás nadchne svým výhledem do malebného okolí.
 nošení dítěte
·         Vítkovice
Teď je na řadě trocha industriální architektury, kde vás čeká nezapomenutelný zážitek. Dolní oblast Vítkovic je proslulá konáním hudebního festivalu Colours of Ostrava, ale areál můžete navštívit i v jiných dnech. Úplně stačí, pokud se vydáte na prohlídku těchto industriálních věží, v rámci které se můžete zastavit v kavárně, která leží 70 m nad zemí v jedné z vysokých pecí.
 
·         Posázavský Pacifik
Posázavský Pacifik se už netěší takové oblibě, jako tomu bylo ještě do nedávna. Pomalu ale jistě je vytlačován nejrůznějšími bárkami a kánoemi, které brázdí hladinu Sázavy. Přitom mít možnost si projet tuhle trasu vláčkem je zážitek na celý život.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress