Domácnost - 19. 4. 2020

Nebankovní pomoc

Skutečnost, že se někdo dostal do finanční tísně, nemusí být něčím, za co by se dotyčný musel stydět. Jistě, mezi těmi, kdo už neví kudy kam, jsou i ti, kteří se do tohoto stavu dostali jenom a kvůli zhýralému a rozmařilému způsobu života, ale zrovna tak jsou v řadách takových nebožáků často zastoupeni i ti, kdo se v podobné nezáviděníhodné situaci ocitli dost možná i naprosto nevinně. Nikdo z nás totiž nemá nic jisté a je spousta situací, jež mohou člověka srazit na kolena.

prasátka kolem dolaru

Někdo třeba přišel o práci nebo mu v této citelně snížili plat. A je jasné, že se takový propad příjmů musí na rozpočtu dotyčného negativně projevit. Někdo mohl dlouhodoběji onemocnět a v takové situaci se také nikdo neptá, zda mu stačí nemocenské dávky na pokrytí životních nákladů. Někdo by si mohl žít spokojeně, jenže zasáhl osud v podobě nečekaného vysokého výdaje, který je třeba uhradit bez ohledu na to, zda na něj dotyčný zrovna má. A podobných příkladů toho, jak snadno se někdy život zašmodrchá, by se dalo ještě uvést dost a dost.

A když se někdo ocitne v neřešitelné finanční situaci, musí si nějak pomoci. Což někdy zvládne sám, ale často také ne. A pokud ne, je na čase vzít si půjčku.

zlaté mince

Která z půjček, jež se u nás poskytují, pak prokáže dobré služby někomu, kdo je ve finanční tísni? Nejednou je to jenom hypotéka bez registru. Nebankovní společnost, jež tuto půjčku nabízí, totiž nepožaduje garance v podobě vysokých příjmů žadatele, registrů dlužníků bez jediného záznamu a podobně, tedy to, v čem by člověk v nesnázích neuspěl. Tady stačí jenom dát do zástavy nemovitost coby záruku toho, že budou všechny půjčené peníze v pořádku vráceny, tady stačí příjmy dostatečné ke splácení a je to.

Aniž by se tu žadatel potýkal s mnoha povinnostmi, aniž by musel dlouho čekat a pomalu se před bankovními úředníky pokorně plazit po kolenou, dostane tu své. Tedy peníze, díky nimž přečká všechny těžkosti. A dočká se zase lepších časů.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress