Firmy - 13. 4. 2020

K čemu slouží sledování strojů v půjčovnách

Ne každý má to štěstí a má vlastní automobil. Koneckonců, není to zrovna levná záležitost, tedy pokud nestojíte o stroj, který je prakticky na rozpadnutí a do kterého během půl roku vrazíte za opravy více peněz, než za kolik jste jej koupili. Samozřejmě, dají se najít skutečně výhodné koupě, ale takových je skutečně minimum.

Naprostá většina lidí, kteří nemají automobil, spoléhá především na městskou či meziměstskou hromadnou dopravu, pokud potřebují někam jet. Avšak někdy se může stát, že je nutné vykonat cestu, která by byla při jízdě autobusem či vlakem velmi nepohodlná se spoustou přestupů. V takovém případě mnoho lidí zvažuje možnost půjčení automobilu.

auto1

Pro takové případy naštěstí existují firmy, které se na tuto činnost specializují. Za poplatek vám půjčí automobil na dohodnutou dobu. To je, jak již bylo řečeno, výhodné pro ty, kteří vlastní vůz nepotřebují, avšak nyní musí vykonat cestu, která by bez automobilu byla, když už ne nemožná, tak minimálně velmi složitá.

Zatím to vše vypadá v pořádku. Věděli jste však, že do naprosté většiny vozů je již dnes namontováno sledovací zařízení? To samozřejmě slouží ke sledování strojů v půjčovnách, a to nejen automobilů. Proč tam je?

Hlavním důvodem je samozřejmě prevence krádeže. Majitel půjčovny má tak za všech okolností přehled, kde se jeho automobil zrovna nachází. V případě, že klient vůz v dohodnuté době nevrátí, má přehled, kde se zrovna nachází a může tak pro něj někoho poslat.

auto2

Nabízí se ovšem otázka, zda nejsou tato data zneužitelná. Koneckonců při půjčení vozu musíte uvést jak své jméno, tak i adresu a kontaktní údaje. A ve spojitosti se sledovacím zařízením v autě je poměrně snadné zjistit, kam se konkrétní člověk vydal.

Mnozí se obávají, že se tak mohou snadno stát obětí vydírání. K tomu je třeba poznamenat, že tyto údaje jsou velmi dobře chráněny, zvláště v souvislosti s GDPR, které vešlo v platnost minulý rok.

Ať se nám to však líbí nebo ne, faktem je, že tato praxe existuje. A pro danou chvíli nám nezbývá, než se s tím smířit.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress