Žena - 16. 12. 2021

Tvořivé překvapení pro ženu

Vítaným dárkem pro ženy, které rády něco vytvářejí vlastníma rukama, je poukaz na tvůrčí kurz. Žena se nejen seznámí s novým oborem umělecké činnosti. Ale často se jí stane i základním kamenem pro celoživotní koníček. Jedním z nejnavštěvovanějších a malířské sklony probouzející, je kurz Malování pravou hemisférou. Maluje se v něm suchým štětcem a jako předlohy tu bývají portréty známých umělců. Tato technika je nová a ženy, které tento kurz absolvují tu většinou získají potřebné zkušenosti. Které jim usnadní přechod na vlastní tvorbu. A tak se často stane, že malování obrazů se stane celoživotním koníčkem.

Z tvůrčí dílny

Rovněž kurz Drhání je určen začátečnicím, které se s tímto oborem umělecké tvorby setkají poprvé. Tato stará technika, zvaná rovněž macramé, nadchne všechny, které rády tvoří s provázky a nitěmi. Po úspěšném absolvování kurzu si už žena bude schopná vyrobit jak náramek, náhrdelník, kabelku či dokonce dekoraci na stěnu. Protože se tímto způsobem dají vyrábět i dárky pro všechny příbuzné a kamarády, většinou se toto tvoření stane každodenním. Mnohdy se absolventka kurzu zdokonalí natolik, že svoje výrobky začne i prodávat. 

Keramické tvoření

Keramický kurz láká ženy, které rády tvoří praktické věci. A ty se z hlíny dají vytvářet na hrnčířském kruhu. Hrnčíři, jak dneska už známe jenom z pohádek, vyráběli veškeré kuchyňské nádobí. Talíře, hrníčky, mísy. A to všechno v tomto kurzu je možné si vyzkoušet. Navíc tato tvorba se časem stane, po zvládnutí základních dovedností i způsobem, jakým je možné se umělecky prezentovat. Hlína je materiál, ze kterého je lze vypálit téměř jakoukoliv představu. Kterou ruce zpracují na umělecké dílo. Drátované šperky pro začátečníky je název kurzu určený ženám, které se chtějí s touto technikou blíže seznámit. Po zvládnutí techniky, kdy lektorka předvede vše potřebné při zpracování drátu, je možné začít vytvářet šperky. S vlastním nápadem. Jak při jejich výrobě, tak i vhodný způsob, jak je dokonale napatinovat. Ať už to jsou náušnice, prstýnek či sponka do vlasů.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress