Firmy - 15. 4. 2023

Kvalitní káva jako pohlazení pro naše chuťové pohárky


Historie kávy

  • poprvé se o kávě začalo hovořit již v 6. století, objevil se totiž první kávovník v Etiopii
  • prvotně se kávová zrna žvýkala, později bylo objeveno aroma a tak se zrna začaly pražit
  • nyní skočíme do 15. století, kdy byla zřízena první kavárna, bylo to konkrétně v Turecku ve městě Istanbul
  • v 16. století se začalo mluvit o škodlivosti kávy, ale naštěstí se ji podařilo udržet a rozšířit do dalších měst
  • v 17. století se káva objevila už i v Evropě
  • ve 20. století bylo vymyšlen způsob podávání kávy s názvem espresso, tento druh podávání kávy je už nyní všeobecně známý a řadí se do každé klasické nabídky káv v kavárnách a restauracích

Zrna kávy

Pokud jste v tomto oboru zkušení, jistě víte, na co se při výběru kávy zaměřit. Víte, podle jakých parametrů vybírat a jistě víte, co přesně chcete a očekáváte od vybraného druhu kávy. Ale co když jste začátečník? Kávu milujete a jste gurmán? Chcete si ji opravdu náležitě vychutnat a jde Vám o kvalitu? Chcete zjistit spoustu užitečných informací a v tomto oboru se chcete maximálně dobře orientovat? Tak zavítejte na webové stránky kvalitní kávy https://thecoffee.cz/. Dozvíte se tam jaké jsou rozdíly mezi určitými druhy káv. Například arabika a robusta. Tam je spousta rozdílů.

Káva a sešit

Od tvaru zrn, přes vůni a chuť až po množství pěny po přípravě šálku. A to je pouze příklad, informacemi opravdu nešetří. Káva je také samozřejmě dovážená z mnoha zemí. I tam jsou určité rozdíly. Záleží pak na každém, jakou chuť a sílu kávy má rád. Prostě co preferuje a co mu vyhovuje. A poté si rovnou na jejich e-shopu můžete vybrat a objednat tu Vaši vyvolenou kávu! Nabídka je taková, že si vybere každý. Navíc vše na jednom místě. Informace plus výběr, co si přát víc. Každý, kdo má kávu rád a chce si ji opravdu vychutnat, se zaměří na kvalitu. To je základ. Proč se nechat odbít obyčejnou kávou, když můžeme mít to nejlepší. Navíc, když je na trhu tolik dostupných možností i za příznivé ceny. Mně osobně ranní a odpolední káva vždy maximálně dobije baterky. Ta chvilka klidu je k nezaplacení!

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress