Výrobky - 18. 7. 2020

Koření kurkuma

Mnozí lidé se domnívají, že kurkuma je kari. To je pravda jen z části. Musíme začít s tím, že kari obsahujeme kurkumu, ale i další koření. My se teď společně ale zaměříme pouze na čistou kurkumu neboli žlutý prášek. Tento žlutý prášek je známý již tisíce let. Primárně bychom ho mohli najít v Asii, odkud pochází, ale běžně se s ním setkáme v kuchyni indické, thajské nebo indonéské. V dnešní době se používá ve všech koutech světa a tak se není co divit, že si kurkuma našla své přívržence i v české kuchyni. Dováží se do celého světa.

dobře se cítící žena

Jak chutná a vypadá?

Již jsme si řekli, že se jedná nejčastějii o žlutý prášek. Má typickou kořenitou vůni a jemně štípe na jazyku. Můžete s ním dobarvit určité pokrmy, ale také skvěle dochutit. Používá se při přípravě polévek, hlavních jídel, masa, ryb, omáček, ale i rýže, těstovin, luštěnin, vhodný do sladkých i slaných pokrmů.

kurkuma v dóze

A jak vypadá? Jedná se o kořen, který se zpracovává, suší a nakonec mele na prášek.

Zakoupit se dá v běžných obchodech, je součástí kari koření nebo ve specializovaných prodejnách, zdravých výživách a podobně. Většinou se jedná o sáček s kořením, nebo se prodává samostatně jako kurkuma. Nejvzácnější je samozřejmě bio produkt, který posuzuje pěstování v přírodě a velký důraz zde hraje především kvalita a čistota produktu.

Ptáte se, kolik stojí tyto produkty? To prozradí kurkuma cena https://www.nakliceno.cz/kurkuma/ jednotlivých produktů.

Přezdívá se mu indický šafrán. Je to žluté zlato z Indie. Velice si ho v této oblasti cenní a nejenom v této oblasti, ale i v mnohých dalších. Typickou látkou je žluté barvivo kurkumin.

Účinky na lidské tělo

Kurkuma je bohatým antioxidantem. Má protizánětlivé účinky, podporuje trávení a krevní oběh. Obsahuje spoustu cenných látek, díky kterým je zdraví prospěšná. Dokonce je prospěšná na játra a má pozitivní účinek i na zdraví našich kloubů.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress