Ekonomika - 8. 11. 2018

Existuje i jiné řešení, než banka

Většina lidí nechce bydlet v nájmech, ale skutečně vlastnit svoje bydlení. Je jedno, zdali formou bytu nebo rodinného domku se zahrádkou. Hodně záleží na tom, zdali se řadí mezi kutily nebo spíš běžné uživatele. Přece jenom domek vyžaduje více starostí a práce, než byt v bytovém nebo panelovém domě. Nic méně každému jistě brzy dojde, že je lepší stále si vzít hypotéční úvěr a financovat si svůj sen. Samozřejmě že za lákavou nabídkou stojí nízké úroky hypoték, i když se hodně zpřísnily podmínky schválení.

vlastnictví

Na druhou stranu je dobré pohlédnout i do tváře budoucnosti a pro lidi v důchodovém věku bude také svým způsobem nápomocné to, že bydlí ve svém vlastním, kdy největším výdejem budou energie a ne předražený nájem, na který by padl celý důchod. Lákavá vidina snu může zkrachovat pouhou návštěvou banky a jejího ortelu, zamítnuto. Naštěstí žijeme v době, kdy není třeba skládat ruce do klína a lamentovat, co jsme to za stát. Je třeba najít jiné možnosti.

Kdo hledá, nalézá

Banka může skutečně dát stopku a bohužel s tím se moc dělat nedá, jen si snad zjistit proč. Nedostatečná výše našetřených peněz, která by měla být ve výši 20 % z hodnoty vytoužené nemovitosti, malý a nedostačující příjem na splátky, věk nebo záznam v registru dlužníků? Důvodů může být daleko více, ale není to nic, co by nás mělo zastavit. Na druhou stranu to jde to i bez bank. Vydat se můžeme jiným směrem a to do nebankovního sektoru. Možná budeme mile překvapeni, jak je jednoduché hypotéční úvěr získat, aniž bychom museli čekat měsíce na vyjádření, schválení a vůbec provedení.

kalkulace

Dokonce ani nemusíme vyhledávat pobočku, stačí si vše zařídit z pohodlí svého domova a finanční specialista si nás sám vyhledá, pokud bude samozřejmě další zájem. Ještě jako bonus je to, že s hypotéčním úvěrem se nemusí financovat pouze nemovitost, ale také zařízení, řešit sloučení půjček, vyplatit exekuce, zkrátka si svým způsobem ulevit po finanční stránce. Jen je třeba k půjčování peněz přistupovat zodpovědným způsobem a zvážit, zdali by úvěr spíš neublížil, než prospěl. Je to přece jenom dávka zodpovědnosti. Pak již nic nebrání jít za svým snem.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress