Ženy - 24. 8. 2019

Co ženy potřebují

Ženy za svůj život prochází různými obdobími. At jsou tyto etapy více či méně příjemné, nemůžeme se jim vyhnout. Některé ženy provází zdravotní potíže právě v těchto zmiňovaných obdobích. Jestli nejsou vaše potíže natolik závažné, abyste musela navštívit lékaře, zkuste si pomoci bylinkami.

těhotná žena na molu

V době dospívání často dívky trápí nepravidelná menstruace. Období je to pro dívky celkově komplikované. Menstruaci provází bolesti břicha a jiné negativní pocity. Někdy stačí problémy upravit pomocí bylinek. Nepříjemné problémy zkuste eliminovat za pomoci přírodních prostředků. Přínosné je popíjení čaje z kontryhele, šalvěje, heřmánku nebo měsíčku lékařského.

I těhotenství je pro ženu složité období. Na miminko se sice každá maminka velmi těší, ale samotné těhotenství však může být pro některou ženu cestou velmi strastiplnou. Nastávající maminky nic nezkazí popíjením čaje z ostružinového a malinového listí, černého bezu, brusinek, šípku, rakytníku nebo heřmánku. Naopak vyvarovat by se měly třezalkového čaje. Vhodné je popíjení čaje z kontryhelu, který se řadí mezi ženské byliny. Pomáhá s úpravou menstruace, početím, posiluje dělohu a vyrovnává hladinu hormonů. Pokud se rozhodnete pro méně známý druhy bylin a jste těhotná nebo kojíte, raději se poraďte s lékařem. Některé byliny nejsou v tomto období vhodné.

Úplně odlišné potřeby má ženské tělo v produktivním věku. Vlivem stresu, nedostatku odpočinku a se stoupajícím výskytem civilizačních chorob přichází také určité potíže. Například ztráta zájmu o sexualitu. Tento problém může zasáhnout negativně do partnerského vztahu. Na škodu nebude popíjení kotvičníku nebo saturejky. Kotvičník se v poslední době řadí mezi velmi oblíbené byliny pro své širokospektré účinky.
rostlina kontryhel

Období menopauzy je pro ženy obzvlášť těžké. Nastupuje řada zdravotních a psychických potíží. Úlevu můžeme hledat u bylin, které obsahují dostatek fytoestrogenů. Mezi takové patří jetel luční. Možná vás při popíjení čaje ze sušeného jetele překvapí jeho lahodná chuť.

Copyright 2022 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress