Web - 14. 5. 2021

Co musíte udělat, abyste zhubli? Stačí pár jednoduchých změn!

Otázka hubnutí je nám zase o něco bližší s nadcházejícím létem. Chcete se dostat do formy a nehladovět? Co pro to musíte udělat, abyste konečně zhubli?

Co musíte udělat, abyste zhubli? Stačí pár jednoduchých změn!

Hubnutí nemusí být takový oříšek, jak se na první pohled zdá. Hubnout se dá poměrně snadno, je jen nutné donutit se, udělat pár změn a u těch zůstat. Obvykle se uchylujeme k nejrůznějším dietám, ty ale nemusí mít žádný výsledek, alespoň ne ten trvalý. Každé tělo je samozřejmě jiné a potřebuje něco jiného, ale existuje pár snadných triků, díky kterým se k vysněné postavě můžete přiblížit.

pexels-photo-2383009

Nenuťte se

Pokud se do hubnutí nutíte a děláte to jen proto, že v plavkách chcete vypadat lépe nebo pro to, že vás do toho žene okolí a podobně, moc úspěšní nebudete. Pokud už opravdu zhubnout chcete, musíte to chtít především vy sami a to potom jde všechno mnohem snadněji. K hubnutí nás může posunout zdravotní stav, vysoký BMI index, který často vypočítávají lékaři při prohlídkách, ale i pocit. Všichni se chceme ve svém těle totiž cítit dobře. BMI index je obecný ukazatel toho, jak je na tom naše váha v průměru, počítá se nejen z naší tělesné hmotnosti, ale i z výšky a záleží na tom, jakého jsme pohlaví nebo kolik nám je let. Jde ale jen o obecný údaj, neudává například to, kolik máme tuku a kolik naopak svalů. Takže ani z vyššího BMI indexu nemusíte mít obavy.

Do hubnutí se pusťte tehdy, chcete-li to sami. Sami pro sebe něco udělat můžete už i malými změnami v jídelníčku. Mnohdy stačí i nepatrné změny a váha může jít dolů v podstatě sama. Co je tedy nejdůležitější?

physiotherapy-weight-training-dumbbell-exercise-balls-39671

Pít, jíst a mít se rád

Nebuďte na sebe přísní, naopak se musíte chválit za každý pokrok. I vnímání vlastního těla udělá divy. V první řadě je nutné dodržovat pitný režim, obyčejná voda umí s tělem hotové zázraky, takže se pokud možno nalévejte obyčejnou vodou a vypijte i dva litry za den. Zdravější strava a pohyb jsou pak samozřejmostí a tohle nikoho nepřekvapí. Je nutné jíst co nejvíce zeleniny, stravovat se pravidelně a hlavně bychom nikdy neměli dopustit, abychom byli hladoví. Pravidelný pohyb rozpohybuje metabolismus a tím si otevřete cestu ke štíhlejší postavě. I několik minut denně cvičení nebo obyčejná chůze udělají dost.

Stihnete do léta dostat se do lepší formy? Určitě máte ještě čas!

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress